//
Главная страница
В.П.РЫНДЮК

РИНДЮК
Валентина Петрівна
2005 р.


Анкета

Прізвище: Риндюк

Ім'я: Валентина

По-батькові: Петрівна

Предмет який викладає: біологія, хімія

Освіта за дипломом: вчитель біології та хімії середньої школи

Педагогічний стаж: 50 років

Проходження курсової підготовки: курси підвищення кваліфікації

Підсумки останньої атестації: відповідає посаді, яку займає, підтверджує кваліфікацію Заслужений вчитель України, вчитель методист

На яку категорію звання претендує: Заслужений вчитель України, вчитель методист

Проблема над якою працює: "Ефективність та  якість навчання".

Життєве кредо: "Працювати відповідально і жити по совісті".

Педагогічне кредо: "Робити свою справу результативно, професійно".

Захоплення: "Наукові відкриття біології, біохімії, біотехнології, генетики, екології."



Характеристика

на заслужену вчительку України Новоселицької ЗОШ №3
Новоселицького району Чернівецької області
Риндюк Валентину Петрівну

Риндюк В.П. народилась 3 жовтня 1935р. в м.Чернігівка, Чернігівського району Запорізької області в сім'ї службовців. Коли розпочалася в 1941р. Велика Вітчизняна війна, з матір'ю евакуювалась в Туркменію і там в 1942р. почала вчитися в 1-му класі, а з 1944р. після звільнення м.Запоріжжя від німецьких загарбників, продовжила навчання в СШ №5 міста Запоріжжя. В 1945 році батька направили на роботу в Білобожницький (нині Чортківський) район Тернопільської області. В 1952 році закінчила Білобожницьку ЗОШ і в тому, ж році поступила в Чернівецькій Державний університет на біологічний факультет, який закінчила в 1957 році.

В Новоселицькій ЗОШ №3 працює 46 років з 1957р. по даний час. Працювала вчителем біології, заступником директора з виховної роботи, а в даний час працює вчителем біології та екології в 6-11 кл.

Риндюк В.П. належить до тих вчителів, яким властивий свій стиль роботи, своя система, яка забезпечує високу ефективність кожного уроку, навчання та виховання в цілому. Досконально володіє програмним матеріалом та методикою викладання. Всі уроки проводить на високому науковому рівні, цікаво, емоційно, використовує сучасні досягнення біології та педагогіки, вміло формує діалектико-матеріалістичний світогляд. В основі її творчої діяльності — комплексне планування завдань уроку, оптимальний відбір змісту, форм і методів навчання та виховання. Велику увагу приділяє екологічному, трудовому вихованню, вихованню особистості, природоохоронній роботі. Вчителька забезпечує високий науковий рівень викладання, дає глибокі і міцні знання учням.

Разом з учнями вона приймала в 12 республіканських біологічних олімпіад, 30 її вихованців були призерами республіканських олімпіад.



Новий час пред'являє нові вимоги до школи, учнів, вчителів.

У сучасних умовах дуже важливо сформувати творчу особистість, найважливішими якостями якої є ініціатива, свобода вибору, самореалізація. Ось чому формування творчої особистості є головним завданням нашої школи.

Тільки особистість може виховати особистість. Тому значна увага приділяється методичному забезпеченню навчально-виховного процесу, методичній роботі, як складовій в управлінні освітою для формування творчої особистості.

Робота над системою розвитку творчої особистості є стратегією школи. В ній утвердилась атмосфера пошуку, в якому однаково беруть участь і вчителі, і учні.

Урок - це основа навчально-виховного процесу. Виховання обдарованої особистості продовжується і на міжкласних заняттях-курсах за вибором.

Учасники обласного семінару, який нещодавно проходив у районі, також побували в Новоселицькій загальноосвітній школі № 3.

Гостей щиро зустріли хлібом-сіллю учні та вчителі (на знімку вгорі). Директор школи Євгенія Олексіївна Сакрієр познайомила гостей з історією школи, шкільним музеєм, а рада шкільного об'єднання "Райдуга" - із життям та діяльністю школи, з тим чим живуть і над чим працюють. Клубну роботу представили президенти шкільних клубів.

Високу оцінку отримали курси "Мово моя солов'їна". "Основи екології". "Українознавство", "Права людини", "Мистецтво спілкування".

Курс за вибором "Мово моя солов'їна" веде вчитель української мови та літератури вчитель-методист Зінаіда Семенівна Білоус. Заняття дають можливість не тільки розвивати творчу особистість, а й реалізувати свої здібності. Так. на уроці, присвяченому Дню матері. "Величальна пісня матері" учні 7-х класів проаналізували творчість сучасних поетів, Лідія Волощук заспівала пісню "Така її доля" на слова Т.Г.Шевченка. А заключним акордом - була творчість самих учнів. Відбулася презентація збірки "Батьківщина рідна моя" Вероніки Постеуки, яка і виконала пісню про маму з цієї ж збірки. А відомий нам, вже як співак, Сергій Сохацький порадував новою піснею про маму.

Українознавство викладає Лариса Володимирівна Житарюк. На обласному семінарі було представлене заняття по темі "Пісня в моїй родині". Учні 5-х класів зібрали пісенник "Українські народні пісні в наших родинах", вивчили понад 20 українських народних пісень. Запросили до себе в гості.

Валентина Петрівна Риндюк - вчитель біології, Заслужений вчитель України. Під час цього заняття учні 8 класів проводили підсумкову наукову конференцію "Заповідні об'єкти Новоселицького району" (на знімку внизу). Діти побували в усіх 14 заповідних об'єктах, підготували творчі роботи по кожному заповіднику, оформили стенди, експонати.

Дуже цікавими були розповіді про печеру "Попелюшка". Віка Максимчук демонструвала монокристали, сталактити, сталагміти з цієї печери, Христина Дорофтей - рослини із заказника "Прутська заплава", які занесені до Червоної книги. Захоплюючою була розповідь Насті Грос про найдавніше голонасінне дерево гінкго, з палеозоя, яке завезене з Китаю на Буковину.

Курс "Права людини", який викладає вчителька правознавства та історії Світлана Іванівна Кучерява, допомагає дітям зрозуміти свої права. Вона використовує в роботі рольову гру. На обласному семінарі був представлений фрагмент рольової гри засідання ООН з питання "Права дітей в Україні", де гості взяли активну участь разом з її учасниками Оксаною Сакрієр, Юлією Табенською, Валентиною Банар, Василем Франчуком. Валентиною Агандженян.

Важливим для розвитку творчих здібностей є вміння спілкуватись, тому в школі існує курс "Мистецтво спілкування", який викладає вчитель вищої категорії старший вчитель - Світлана Альбертівна Дроздовська.

Вона для розвитку творчості, вміння спілкуватись використовує мозкову атаку. Так, на діловій грі "Мозкова атака" з концепцію "Рівний рівному" учні 11-х класів висловлювали свою думку щодо паління, алкоголю, наводили факти і аргументи. Всі діти показали дійсно добрі результати з курсу, який вивчали, тобто спілкувались як рівний з рівним, не тільки з своїми однолітками, а й з дорослими. Особливо зворушуючими були виступи Тетяни Бабіної, Андрія Бежана. Наталії Крояло. Дениса Кордуняна. Світлани Попович.

Отже, спрямованість роботи всіх кафедр нашої школи "Від творчого вчителя - до творчого учня", урізноманітнення форм і методів занять базуються на стратегічних цілях і завданнях шкільного закладу - виховувати інтелектуальну, творчу духовно-багату особистість.

Риндюк В.П. Заслужений вчитель України



//

Использование материалов сайта возможно с разрешения Валентины Петровны Рындюк

Дизайн, программы: Э.Ципищук. © 2008 г.

Сайт сделан в рамках портала Новоселиччины