ЖУРАВЛЕВА
Мария Тихоновна


Батькова криниця

Ця криниця стоїть на межі двох садиб у Котелевому. Беруть з неї воду шусть сімей. І кожен, хто підходить до криниці, з вдячнстю згадує майстрів, що створили її, дали можливість майбутнм покоіннм тамувати гамуватиспрагу життєдайною вологою. То були добрі, щирі люди.

...У 30-і роки жили в селі сусіди Іван Гаврилович Єременчук та Павло Іванович Щербанюк. Жили дружно, товаришували. Удвох вирішили викопати криницю. Знайшлися для цього й інші помічники. Це Зіновій Грицуник, Зіновій Вакарчук, Георгій Васкан. Нині, на жаль. їх немає в живих.

Криниця вийшла глибока. Навіть у спекотну пору в ній не пересихає вода, неначе віддає подяку за доброту людську, за труд.

У грізні буремні роки війни пішли захищати мир обидва сусіди. Доля розпорядилася так, що загинули вони на фронті. Залишилися їхні сини Василь Єременчук та Іван ІЦербанюк. Вони свято бережуть пам'ять про своїх батьків, доглядають їхню криницю, яка залишилася чудовою згадкою про них. Вона немов би віддзеркалює кришталевою водою частинки щедрих сердець її творців.

І називають її батьківською криницею, згадують поетичні рядки: "Батькова криниця - в ній вода іскриться, ніби щедра батькова душа".

М. ЖУРАВЛЬОВА,

с. Котелеве.

05.05.95

|<<<< >>>>|
Добавить коментарий

Использование материалов сайта возможно с разрешения владелицы сайта М.Т.Журавлевой

Дизайн: А.Серова, программы: Э.Ципищук. © 2009 г.

Сайт сделан в рамках портала Новоселиччины