ЖУРАВЛЕВА
Мария Тихоновна


Продавець і покупець

За минулі чотири роки дев'ятої п'ятирічки радянські люди добилися успіхів у розвитку всіх галузей економіки і культури. Успішно здійснюється накреслена XXIV з'їздом КПРС програма дальшого підвищення матеріального і культурного рівня життя народу, зокрема, один з найважливіших її напрямків - максимальне забезпечення постійно зростаючих потреб трудящих у промислових і продовольчих товарах.

У вирішенні цього завдання важлива роль належить працівникам торгівлі. Торік кооператори району в основному справилися з поставленими завданнями. Багато магазинів і окремих працівників прилавку перевиконали плани по всіх показниках. Так, знаком "Переможець соціалістичного змагання 1974 року" були нагороджені завідуючі магазинами В. Ф. Куцак (с. Довжок), П. М. Формос (с. Слобода), В.Д. Никифоряк (с. Бояни), Є. Ф. Титова (с. Стальнівці), О. І. Червінська (м. Новоселиця), завідуючий відділом райунівермагу Я. М. Кисилевич та ін. У відповідь на звернення ЦК КПРС до партії, до радянського народу працівники торгівлі взяли зобов'язання достроково справитися з планом товарообороту в завершальному році п'ятирічки, добитися дальшого підвищення культури обслуговування покупців.

В цьому році намічено чимало зробити для дальшого зміцнення матеріальної бази торгівлі. Зокрема будуть введені в експлуатацію магазин на чотири робочих місця в Динівцях, магазин змішаних товарів на шість робочих місць у Несвої і магазин "Господарські товари" в Котелевому.

Велика увага приділяється підвищенню загальноосвітнього і кваліфікаційного рівня працівників торгівлі. Так, до вищих і середніх спеціальних навчальних закладів направимо 25 чоловік, на заочні відділення - 12 чоловік. У школі-магазині при райспоживтоваристві професію продавців здобудуть 30 учнів, навчанням у вечірніх загальноосвітніх школах буде охоплено 50 чоловік. Крім цього, на спеціальних курсах підвищать кваліфікацію 35 працівників і майже стільки в порядку індивідуального практичного навчання.

Розгорнувши соціалістичне змагання за виконання взятих зобов'язань, колектив працівників торгівлі району у січні перевиконав плани роздрібного товарообороту, комісійної торгівлі, продажу книг і паєнагромаджень.

Найвищих виробничих показників добилися торгові підприємства Котелевого і Малинівки, які очолюють М. Т. Журавльова і П.І. Романел.

Поруч з цим в організації торгівлі ще мають місце багато недоліків, упущень. У багатьох торгових підприємствах ще низька культура обслуговування покупців, мають місце порушення правил торгівлі. Так, несвоєчасно завозять товари у магазини Ванчиковецького торгового підприємства. Мають місце порушення розпорядку роботи магазинів у Магалі, порядку продажу спиртних напоїв у магазинах "Продукти" Новоселицького та інших торгових підприємств.

Отже, виконання плану кожним магазином необхідно добиватися завдяки підвищенню культури обслуговування покупців, всебічного задоволення їхніх запитів, а не будь-якою ціною. Це справа честі кожного працівника прилавку. Допомогти їм зразково налагодити торговельне обслуговування населення мають виконкоми сільських Рад, всі депутати. Вже тепер необхідно подбати про забезпечення матеріальної бази, все передбачити для організації торгівлі продовольчими і промисловими товарами за місцем роботи колгоспників у період польових робіт.

О. КИРИЛЕСКУ, старший інструктор районного споживчого товариства.

1976 р.

|<<<< >>>>|
Добавить коментарий

Использование материалов сайта возможно с разрешения владелицы сайта М.Т.Журавлевой

Дизайн: А.Серова, программы: Э.Ципищук. © 2009 г.

Сайт сделан в рамках портала Новоселиччины