Святителя Миколая Чудотворця

/ 19 грудня /

Серед святих угодників християнського світу велику любов і пошану має Святий Миколай – Чудотворець. Його (образ) ікону можна побачити на видному місці майже у кожній українській хаті. Таке визнання Він здобув ще за життя, яке провів у великій побожності, мирі, людинолюбстві, щирості і доброті до бідних, знедолених та в безмежній відданості Богові і Христовій церкві. Багато на Україні є храмів во ім’я цього святого, зокрема тільки у Чернівцях три Миколаївські церкви, а у нашому селі – благодатна ікона Святителя. Святого Миколая одне з найулюбленіших cвят сільської дітвори, яке з таким нетерпінням чекають і дорослі і малі. Матері моляться до Миколая Чудотворця за здоров’я своїх дітей, хворі просять у нього зцілення. Ті, хто вчаться, також звертаються за допомогою до Святого Миколая, а маленькі

діти, лягаючи спати на передодні свята, щиро моляться:

О Святий Отче! Під наші стріхи

Загости нині, повний потіхи

В поміч стань нам, Тебе благаєм

О Святий Отче, наш Николає.

О Святий Отче, наш Николає.

Днесь кожде серце тебе благає:

Будь ти нам захист і оборона,

А в горю поміч і охорона.

Прокидаючись вранці 19 грудня діти знаходили цукерки, іграшки, нову одежину в черевику, чи під подушкою. Згодом, від батьків вони дізнавалися що, це небесні гостинці від Святого Миколая.

У нашому селі є багато хлопців, які носять ім’я цього Святого - Микола, Миколка, Колуня, Колуца.

Пісні про Святого Миколая відносяться до найдавніших взірців української народної поезії, колись знані у кожній українській хаті, а тепер діти вивчають їх на уроках музики. Одна з них, що стала найулюбленішою, обов’язково звучить у цей день у школі:

Пісня до Святого Миколая

Ой хто, хто Миколая любить,

Ой хто, хто Миколаю служить

Тому Святий Миколай

На всяк час помагає, Миколає !

Святий Миколай викликає дітей, і вони для нього розказують молитви, вірші, співають пісень. За те він дітей обдаровує.

Святий Миколай:

За ваші труди,

Бачу, що не помилився,

Що зайшов сюди.

Добре вчіться, слухайте

І маму, і тата,

То буде вам всім від Бога

Щедрая зарплата.

Най вас Мати Пресвятая

Завжди хоронить,

Ангел вам допомагає,

Бог благославить!

Від Святого Миколая починається копітка підготовка до Різдва Христового. Діти розучують нові колядки. А народ каже, що коли на Миколая – іній, то буде врожай хліба, коли дощ – гарна озимина, а коли мороз – бути врожаєві на городину. Після Миколи пшениця вкриває поле. Хвали зиму після Миколи. Вже на Миколая починали домовлятися про колядки.