Йордан /19 січня/

Завершенням різдвяних свят були другий Святвечір, Йордан, Івана. Другий Святий вечір люди святкували трошки раніше, тобто не дочікувались вечора. Йшли до церкви на службу. Після служби святили в церкві воду, приносили її додому, кропили водою свою оселю і худобу. Пили свячену воду, сідали їсти приготовані пісні страви такі як на перший Святвечір.

Йордан було велике свято. Службу Божу священники проводили рано в церкві. А потім люди Слободи і Ревківців (хоча це були колись Австрійська і Російська держави) одні з лівого берега інші з правого сходились в одному місці біля річки Рокитна, вибивали ополонку у вигляді хреста і два священники служили службу і освячували в річці воду. Прямо з річки люди набирали свяченої води, потім там в ополонці купали “маску”, тих хлопців або чоловіків які на Різдво і Василія були переодягнутими в Меланок. Після обряду люди ідучи додому кричали “Кирилейса!”, цим самим відганяли не добре від себе. Жінки запалювали ще біля ополонки шматки матерії і так несли їх додому. Потім вони цими шматками матерії обкурювали дім, господарство, тварин від злої сили. Йорданська вода, яку приносили у глечиках додому, зберігалася аж до наступного року. Її пили хворі, кропили нею того, хто мав страх. У воді плавало кропильце з васильку, яким освячували усе в домі. Розійшовшись по домівках, очікували попа з дяком і паламарем, які ходили освячувати окремо кожен двір, малих дітей, хворих людей свяченою водою. Люди виглядали їх із запаленою свічкою в руках, приводили до своєї хати, дякували, обов’язково давали повісьмо (волокна щоб виготовляти нитки) або рушник, гроші і хлібину або калач. І проваджали із своєї домівки також із запаленою свічкою в руках до сусіда, а той в свою чергу вже виглядав їх також із запаленою свічкою. На Івана слобідські люди йшли вранці до церкви .

Піп поздоровляв Іванів з днем ангела, а також всіх інших людей з святами.

А в обідню пору в центрі села на толоці виводили данець. Туди сходились і малі і старі. Люди веселились, раділи і танцювали. На Івана різдвяні свята закінчувались.