Андрія /13 грудня/
Свято Андрія святкували 13 грудня. В ніч перед святом дівчата ворожили,а хлопці робили збитки (всякі пустощі). Ходили групами забирали і ховали ворота і хвіртки. Одному чоловікові розібрали воза на частини і висадили зверху на хату. Закладали двері, перевертали дрова, розкидали солому.
На Андрія дозволялися всякі жарти і пустощі, за це люди не гнівалися. Дівчата сходились на вечорниці здебільшого у якоїсь одинокої жінки, яка мала дівку.
Вони вишивали і пряли потім ворожили. А саме робили балабухи з муки і картоплі, випікали і викладали кожна свій в один рядок. Потім заводили собаку і чий балабух собака візьме, та дівина перша заміж вийде. Ходили тукати до свині казавши: “ Ацю на м’ясниці”. Кидали через хату чобіт і бігли дивитися в який бік повернувся ніс чобота, з того боку прийде наречений.
Навідувались до дівчат і хлопці, спочатку ховались і шкодили. Коли дівчата виходили на вулицю рахувати на плоті із закритими очим, то казали: “Не перший, не другий, не третій , не четвертий , не п’ятий, не шостий, не сьомий, не восьмий, а дев’ятий!”, щоб знати, який буде чоловік: чи гарний та рівний, чи якийсь малий, чи високий або кривий та горбатий. А якщо 9 – й колик мав кору, то неречений буде багатий. Тоді хлопці тихесенько з-за тинустаралися чимось замастити ті коли.
Привітавшись з дівчатами, хлопці заходили до хати. І розказували, що десь в іншій хаті де дівчата ворожуть, то вони можуть побачити свого судженого у дзеркалі, якщо на дворі прочитають молитву, вмиються холодною водою, і витруться у кучму (чоловічу шапку). Та, що погодилась, виходила на вулицю читати молитву. Один із хлопців вимащував свою кучму під піччю у сажу. Дівчина з вулиці вбігала у хату, швиденько вмивалась, витералась у куму і дивилась у дзеркало. В хаті лунав сміх, а дівчина знову вмивалась уже від сажі.
А ще дівчата калатали на воротях ложкою, або макогоном і наслухають звідки гавкне пес, туди їм і заміж вийти. Брали дівчата конопляного сім’я, сіяли кілька зеренець десь на подвір’ї, знімали з себе горботку, волочили по землі і приповідали:
Андрію, Андрію,
Коноплі сію.
Горботкою волочу,
Віддаватися хочу…
Перед тим, як розійтись, вносять до хати півня. Коли півень клюне кілька зеренець, розсипаних по долівці, то ознака, що дівчина заміж вийде за господаря, коли нап’ється з черепочка, чоловік буде п’яничкою, а коли гляне в дзеркало, що поставлене спеціально тут же на долівці, чоловіком буде якийсь модник.
Дівчата перед сном розчісували коси, а гребінець клали під подушку. Якщо вночі приснився якийсь хлопець, то це означало, що то її суджений.