ЖУРАВЛЕВА
Мария Тихоновна


Пільги в Україні не будуть скасовані, а - систематизовані.

(Із засідання "Круглого столу" в управлінні соцзахисту)

Минулого тижня в управлінні праці та соціального захисту населення РДА відбулося засідання "круглого столу", учасники якого (а це - керівники та представники ветеранських організацій району, працівники управління, представники ЗМІ району) обговорили проект концепції забезпечення адресного надання пільг окремим категоріям громадян.

Вів засідання начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Віктор Балан, який одразу запевнив присутніх, що втілення в життя даної концепції і формування єдиного реєстру пільговиків аж ніяк не означає скасування в Україні пільг для соціально незахищених верств населення.

Пільги не будуть скасовані, а систематизовані. Справа в тому, що в Україні право на цей вид допомоги має близько 30 відсотків населення, і лише половина на практиці використовує своє право. Органи соціального захисту реалізують право громадян на пільги, керуючись положеннями... 46 законів. Як тут не заплутатись? Де гарантія, що всі права будуть реалізовані? Концепція, проект якої нині активно обговорюється, передбачає єдиний підхід до такого важливого елементу соціального захисту певних категорій населення. Один із основних моментів, передбачених цим документом, - замість пільг, скажімо, на безкоштовний проїзд, пільговик отримує певну суму коштів і може самотужки оплатити проїзд. І придбати ліки, і купити дрова або вугілля (власне, з компенсації за вугілля в нашій державі почали втілювати ідеї Концепції). Що думають з цього приводу учасники "Круглого столу"?

Сергій КОРДУНЯН, голова районної ветеранської організації:

- У 1993 році в Україні прийнято Закон, за яким нам, ветеранам, передбачено 74 види пільг. Звичайно, всі їх втілити в життя наша держава, яка щойно стає на ноги, не може. Візьмемо хворих на цукровий діабет. Тільки одна упаковка дорогих імпортних ліків, конче потрібних цим людям, коштує понад сто гривень і аптека не завжди може відпустити їх за пільговими рецептами. Чи може пенсіонер, які б заслуги він не мав, купити ці ліки? Далеко не завжди. Якщо пільги будуть профінансовані реальними грішми, це вже інша справа. І, нарешті, ми зможемо самі оплачувати свій проїзд: терпіти відверту грубість деяких водив маршруток - молодих і сильних, які, дасть Бог, доживуть до наших років - багатьом просто не під силу. Щоб не ганьбитись перед людьми, дістає ветеран-інвалід дві гривні (можливо, й останні) і платить за дорогу.

Марія ЖУРАВЛЬОВА, голова ветеранської організації Котелевого:

- Я гадаю, що особливо порадіють цій компенсації сільські мешканці. Селяни завжди уміли рахувати копійчину і заощадливо її витрачати. Якщо прохарчуватись ми ще можемо з власного городу, паливо зекономити, то з ліками і проїздом (практично для всіх ветеранів болючою темою залишається проїзд - прим. авт.) складніше. Отримавши певну суму, ми вже розпорядимося нею, як належить.

Омелян МОРАР, голова Черленівської ветеранської організації:

- У нас, в Черленівці, правом на пільги наділені шістдесят шість осіб, а пільгове місце в маршрутному автобусі - одне. Побачивши людей старшого віку на зупинці водії просто проїжджають її, зупинившись ледь не за півкілометра, щоб висадити пасажирів. Молодь добігає, щоб сісти в "маршрутку", а люди старшого віку просто залишаються чекати когось милостивішого. Інша справа - коли на руках гроші.

Георгій КАЛЕТНИК, член ради ветеранської організації м.Новоселиця:

- Цілком згоден із своїми колегами, що заміна пільг грошовою компенсацією має свої плюси. Хотілося б лише висловити побажання, щоб, готуючи єдиний список пільговиків, ті, хто цим займається, врахували усі нюанси - і склад сім'ї, і житлові умови, й інші життєво важливі моменти, щоб потім не виникало непорозумінь.

Кореспондента "Слова правди" цікавив такий момент: наскільки Концепція буде забезпечена реальним фінансуванням, без такого підґрунтя вона ризикує залишитись всього лише ідеєю. На думку Віктора Балана, тут проблем не повинно бути: уже зараз усі компенсаційні виплати в державі фінансуються стовідсотково і місяць у місяць. До першого вересня нинішнього року Єдиний державний реєстр пільговиків має бути сформовано з тим, щоб у бюджет країни на наступний рік закласти гроші на фінансування адресного забезпечення пільг.

Анна ЛЕОНТІЄВА.

|<<<< >>>>|
Добавить коментарий

Использование материалов сайта возможно с разрешения владелицы сайта М.Т.Журавлевой

Дизайн: А.Серова, программы: Э.Ципищук. © 2009 г.

Сайт сделан в рамках портала Новоселиччины