Село знаходиться між річками Рокитнянка і Рингач. Населення – біля 2500 чол.
Відстань до обласного центру – 34 км. Вперше село згадується в документах 1437 року як маєток боярина Михайла з м.Дорохой (Румунія). Після 1813 року село знаходиться на лівому березі річки Рокитнянка. В І Світову війну (1914-1918 рр.) село знаходиться на передовій лінії війни. 28 червня 1940 року село звільнюється від румунських окупантів.
23 червня 1941 року 80 односельчан були мобілізовані на фронт.
В квітні 1944 року біля 400 односельчан були мобілізовані на війну, 125 з них не повернулись. В центрі села в 1967 році було встановлено пам’ятник загиблим на війні односельчанам.
В 1953 році в центрі села було побудовано клуб на 250 місць. В ньому виступали Іво Бобул, Лілія Сандулеса, Іон Кілару, Василь Васкан.
В 1963 році була відкрита Рокитнянська восьмирічна школа – пізніше Рокитнянська середня школа, де зараз навчаються біля 420 учнів. В селі знаходиться 770 дворів, більш 200 машин та мотоциклів.
В 1968 році відкрито дитячий садок “Малятко”, який щоденно відвідують 35-40 дітей.
В 1996 році відкрито новий стадіон, відкрито магазин. Побудовано адміністративний будинок, де знаходиться сільська рада, бібліотека та вузол зв’язку.
Село живе і трудиться, в селі багато молоді, яка дивиться в майбутнє.
Хоровий колективу Будинку культури с. Рокитне був створений на базі учительського колективу Рокитнянської середньої школи. До 40-річчя Перемоги вперше прозвучали пісні на велику тематику. Це пісні “Син Росії”, “Пісня про Дніпро”, “Степом, степом”. У репертуарі були також молдавські народні пісні. Колектив виступав на сцені клуба с.Рокитне, а також на сцені районного Будинку культури. Зараз колектив не працює, але є спроби зібрати новий колектив з молодих вчителів.
В основі колективу – учні старших класів Рокитнянської середньої школи. Під керівництвом керівника Букатарь Світлани Михайлівни колектив виступив на сцені клуба с. Рокитне, а також районного Будинку культури. Найбільш активні учасники – Кузнєц Наташа, Храб Лучіка, Букатарь Надія, Кирилюк Володимир. В їх виконанні танок “Хора ші сирба”, “Бетута”, “Хора приєтеній”, “Молдовеняска”. НА сцені виступають і дитячі танцювальні колективи школи.
Драматичний гурток працює на базі старших класів Рокитнянської середньої школи під керівництвом вчителя Бордіян В.В.
В репертуарі колективу – п’єси класичних письменників.
П’єси “Пятра дин касе” у виконанні Руссу Олі, Фока Славіка і Пілата Славіка.
Сцени із п’єси “Пекало ші Тинделе” у виконанні Статнік Михайла і Храба Івана.
Виступ на сцені клуба с.Рокитне.
Одним із улюблених виступів дітей на сцені клуба села – читання віршів і уривків віршів. Новорічні виступи дітей перед батьками, подарунки Діда Мороза і Снігуроньки, читання віршів, присвячених поету Михайлу Емінеску, вірші на велику тематику – це основна тема тика віршів гуртка художнього читання під керівництвом Букатарь Світлани.
Вірші, присвячені Новому року
У складі сольного колективу – школярки старших класів школи. В репертуарі молдавські народні пісні, українські народні пісні. Одна з активних учасниць – солістка Штефлюк Еліта, Кіореску Андрій, Храб Петро.
Клуб веселих і кмітливих – одна із улюблених форм розваги та відпочинку молоді села.
Привітання учнів 11 класу. Керівник – Лаврик Д.І.
Рокитнянські частушки у виконанні Кирилюк Лілії (І) і Кирилюк Лілія (ІІ).
Попереду – багато роботи з молодими талантами села. Наша надія – наша школа, її учні, її таланти. І нехай пісня супроводжує нас повсюди і завжди.
Набір - dnepr