Портал г.Новоселица Черновицкой области, Украина; Портал м.Новоселиця Чернівецької області, Україна

Новоселицька районна державна адміністрація
Відділ культури


Рокитне, 2002 р.


Рокитне – 565 років

Село знаходиться між річками Рокитнянка і Рингач. Населення – біля 2500 чол.

Відстань до обласного центру – 34 км. Вперше село згадується в документах 1437 року як маєток боярина Михайла з м.Дорохой (Румунія). Після 1813 року село знаходиться на лівому березі річки Рокитнянка. В І Світову війну (1914-1918 рр.) село знаходиться на передовій лінії війни. 28 червня 1940 року село звільнюється від румунських окупантів.

23 червня 1941 року 80 односельчан були мобілізовані на фронт.

В квітні 1944 року біля 400 односельчан були мобілізовані на війну, 125 з них не повернулись. В центрі села в 1967 році було встановлено пам’ятник загиблим на війні односельчанам.


В 1953 році в центрі села було побудовано клуб на 250 місць. В ньому виступали Іво Бобул, Лілія Сандулеса, Іон Кілару, Василь Васкан.

В 1963 році була відкрита Рокитнянська восьмирічна школа – пізніше Рокитнянська середня школа, де зараз навчаються біля 420 учнів. В селі знаходиться 770 дворів, більш 200 машин та мотоциклів.

В 1968 році відкрито дитячий садок “Малятко”, який щоденно відвідують 35-40 дітей.

В 1996 році відкрито новий стадіон, відкрито магазин. Побудовано адміністративний будинок, де знаходиться сільська рада, бібліотека та вузол зв’язку.

Село живе і трудиться, в селі багато молоді, яка дивиться в майбутнє.Гуртки художньої самодіяльності

Хоровий колективу Будинку культури с. Рокитне був створений на базі учительського колективу Рокитнянської середньої школи. До 40-річчя Перемоги вперше прозвучали пісні на велику тематику. Це пісні “Син Росії”, “Пісня про Дніпро”, “Степом, степом”. У репертуарі були також молдавські народні пісні. Колектив виступав на сцені клуба с.Рокитне, а також на сцені районного Будинку культури. Зараз колектив не працює, але є спроби зібрати новий колектив з молодих вчителів.Танцювальний колектив

В основі колективу – учні старших класів Рокитнянської середньої школи. Під керівництвом керівника Букатарь Світлани Михайлівни колектив виступив на сцені клуба с. Рокитне, а також районного Будинку культури. Найбільш активні учасники – Кузнєц Наташа, Храб Лучіка, Букатарь Надія, Кирилюк Володимир. В їх виконанні танок “Хора ші сирба”, “Бетута”, “Хора приєтеній”, “Молдовеняска”. НА сцені виступають і дитячі танцювальні колективи школи.
Драматичний гурток

Драматичний гурток працює на базі старших класів Рокитнянської середньої школи під керівництвом вчителя Бордіян В.В.

В репертуарі колективу – п’єси класичних письменників.


П’єси “Пятра дин касе” у виконанні Руссу Олі, Фока Славіка і Пілата Славіка.


Сцени із п’єси “Пекало ші Тинделе” у виконанні Статнік Михайла і Храба Івана.
Виступ на сцені клуба с.Рокитне.


Художнє читання

Одним із улюблених виступів дітей на сцені клуба села – читання віршів і уривків віршів. Новорічні виступи дітей перед батьками, подарунки Діда Мороза і Снігуроньки, читання віршів, присвячених поету Михайлу Емінеску, вірші на велику тематику – це основна тема тика віршів гуртка художнього читання під керівництвом Букатарь Світлани.


Вірші, присвячені Новому року


Сольний колектив

У складі сольного колективу – школярки старших класів школи. В репертуарі молдавські народні пісні, українські народні пісні. Одна з активних учасниць – солістка Штефлюк Еліта, Кіореску Андрій, Храб Петро.Змагання на сцені

Клуб веселих і кмітливих – одна із улюблених форм розваги та відпочинку молоді села.


Привітання учнів 11 класу. Керівник – Лаврик Д.І.


Рокитнянські частушки у виконанні Кирилюк Лілії (І) і Кирилюк Лілія (ІІ).

Попереду – багато роботи з молодими талантами села. Наша надія – наша школа, її учні, її таланти. І нехай пісня супроводжує нас повсюди і завжди.


Набір - dnepr