Динівці – село, розташоване у північній частині району за 12 км. від районного центру і залізничної станції Новоселиця. Через село проходить автомагістраль Чернівці-Київ. За археологічними даними, село виникло не пізніше ХІ ст. Вперше воно згадується в документі від 20 грудня 1437 р.
Нині тут проживає 3030 жителів, в тому чисті 1405 чоловіків і 1725 жінок, понад 70% з яких молдавської національності.
Тут є середня школа, Будинок Культури, дільнична лікарня на 300 ліжок і лікарська амбулаторія, відділення зв’язку і ощадбанку, 5 магазинів, павільйон побутового обслуговування населення, аптека.
З Динівцями пов’язана династія Хаждеу, яка подарувала світу Олександра, Болеслава, Богдана Петричейку, Хаждеу Юлію – видатних письменників, поетів і вчених.
Тут народилася Єлизавета Даукуш – донька місцевого поміщика, а згодом дружина Олександра Хиждеу і мати Богдана Петричейку Хаждеу.
Тут у 1925 р. народився і провів дитячі роки Іон Боршевич – професор, доктор наук, колишній ректор Бельцького і Кишинівського педінститутів, голова педагогічного товариства Молдавії, народний депутат республіки Молдова двох останніх скликань, директор Кабінету Президента Республіки Молдова, перший Надзвичайний Повноважний посол Республіки Молдова в Україні.
Тут народився в 1930 р. Іон Беженару – письменник, фольклорист, педагог, вчений, доктор філологічних наук. Іон Беженару переклав на румунську мову легенди і казки народів автономної республіки Комі. Видав книги казок і легенд “Перлини матері”. Іон Беженару підготував і видав для учнів і вчителів ряд програм, кілька підручників і методичних посібників з питань вивчення румунської мови і літератури.
Засновник: Динівецька сільська рада народних депутатів.
При Будинку культури діють 12 гуртків: хорові, сольні співи, вокальний, фольклорний, народні оркестри, театральний, вокально-інструментальний ансамбль та інші.
Фольклорний колектив “Старовинне весілля”
Вокальний ансамбль. Керівник В.Рябко.
Хор. Керівник В.Ільїн
Троїсті музики. Керівник В.Ільїн.
Танцювальний керівник В.Рябко
Зустріч з ветеранами війни
На боротьбу з окупантами під час другої світової війни на фронт пішло 664 динівчани, 147 з них загинуло.
Церква св. Дмитра
Про те, коли у селі була побудована перша церква, ніяких свідчень не збереглося. А от час народження другої відомий – 1768 р.
Коли приміщення церкви стало непридатним для виконання своїх функцій, динівчани у 1923 р. на власні кошти побудували третю церкву.
У 1992 р. в селі було завершено будівництво четвертої за ліком церкви. Освячено її на свято Дмитра.
Пам’ятник загиблим односельчанам 1941-1945 рр.
Дата заснування – 1 вересня 1956 року. Мова навчання – румунська. Кількість учнів – 486. Викладачів – 47.
Проблеми, над якими працює вчительський колектив:
1. Гуманізація, оптимізація і диференціація навчального комплексу;
2. Підвищення загальної культури. Динамічні групи учнів, вчителів:
а) математики, фізики;
б) хімії, біології, географії;
в) румунської мови та літератури, зарубіжної літератури;
г) української мови та літератури.
Призери районних олімпіад – 21;
Призери обласних олімпіад – 8;
Призери інтернаціональних олімпіад – 1.
– золоті медалі – 317;
– срібні медалі – 9;
– закінчили школу – 100;
– поступили у ВУЗи – 40.
Завідуюча бібліотекою – Кирилюк Марія Михайлівна з 1973 р. Бібліотека с. Динівці була заснована у 1951 році при Динівецькій сільській раді.
Першим бібліотекарем працював Буздуган Л.Н.
Потім бібліотеку прийняла Пилип Парасковія Василівна у 1963 р. і працювала до 1996 р. З 1996 р. бібліотеку прийняла Медвицька Валентина Василівна, а з 2001 р. працює і по цей день Кирилюк Марія Михайлівна.
Приміщення бібліотеки – 2 кімнати, 35м2. Фонд бібліотеки: всього 16927 книг, для дітей – 9058 книг. Книговидача складає 19800, для дітей – 10500, для юнацтва – 3300 книг.
Бібліотека обслуговує всього 1109 читачів, з них дітей 407, юнацтва 207.
В бібліотеці оформлені книжкові виставки, перегляди літератури за назвами “Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи”, “Любіть цю землю і бережіть – Вона одна така на цілому світі”, “Рідне моє село Динівці”, “Дін зестря нямулуй”.
Набір - dnepr