Балківці – село, центр сільської Ради, знаходиться у північно-східній частині району за 39 кілометрів від районного центру і за 72 кілометри від обласного центру.
Найближча залізнична станція Мамалига знаходиться за 12 кілометрів від села.
Вперше село Балківці згадується в документах 1454 року. Нині у селі проживає 1510 чоловік, з яких 98% – молдавани, решта – українці, росіяни, румуни, білоруси, поляки. У 1947 році в Балківцях було створено колгосп “Іскра”, нині він реорганізований в ПОП “Балковецьке”.
У селі функціонують середня школа, будинок культури, бібліотека, медичний пункт, торгові точки, бар, ресторан, відділення зв’язку, філія ощадбанку, стадіон.
На території нашого села колись була велика битва з турками. Після цієї битви на тому місці залишилося мало турків. Тікаючи назад, вони не могли забрати з собою все загарбане багатство, тому вирішили його закопати. До сих пір люди нашого села шукають той курган із скарбами турків, але багато хто з них лише нашкодили собі, покалічившись.
Тепер ще кажуть, що турки закляли те місце і скарб може знайти та розкопати лише справжній турок.
У давнину у Молдові жив боярин, який мав лише одного сина на ім’я Балко.
Будучи ще малим хлопчиком, син дізнався з вуст людей про Хотинську фортецю і йому захотілося побачити всю її красу.
Про своє бажання Балко розповів батькові і попросив його відвести до Хотина. Але батькові тоді було не до мрій сина, бо займався своїми більш серйозними справами. Та, щоб заспокоїти сина, пообіцяв відвести його, але трішечки пізніше.
Минали дні, а разом з ними і цілі роки. Син підростав, але ця мрія не покидала його. Він все більше і більше мріяв побачити фортецю. Та ось і настав той чудовий літній день. Синові виповнилося 18 років. Батько у подарунок підготував йому цю поїздку. Оскільки батько не міг супроводити сина у цю подорож, він відправив з ним охоронців, щоб охороняли від будь-якого лиха. Та ось зібралися вони в дорогу. Мандруючи широкими полями, втомилися і вирішили відпочити. Зупинилися відпочивати якраз на нашій землі. Вночі на них напали розбійники, щоб пограбувати. Охоронці Балка почали оборонятися, але нападники несподівано вбили Балка. Про смерть сина дізнався батько, який прибув впевнитись, що це правда. У цьому місці він поховав сина та посадив дерево. Згодом збудував дім та переїхав з родиною жити біля свого сина.
І з того часу це місце називали Балківці, на згадку про сина боярина. Ця хата перша у нашому селі. Згодом поселення збільшилося. А біля того дерева, де була могила, посадили цілий сад, а біля саду посадили алею.
Засновник: Балківецька сільська рада народних депутатів.
Дата заснування: 25 серпня 1948 р.
Новий будинок культури заснований в 1963 році.
Нині директором будинку культури є Урсакій Надія Денисівна, яка працює вже 34 роки. Освіта – середня.
Художній керівник колективів народної творчості – Гайдей Юрій Васильович. Працює з 1992 року. Освіта – вища.
При будинку культури діють 12 гуртків: хоровий (дитячий), танцювальний, танцювальний (дитячий), ВІА, театральний, вокальний чоловічий, вокальний жіночий, вокальний (дитячий) сольні співи, художнього читання, агітбригада, агітбригада (дитячий).
Хоровий колектив, керівник М.Урсакій
Театральний колектив, керівник Н.Урсакій
Танцювальний колектив, керівник Н.Урсакій
Танцювальний (дитячий), керівник А.Гайдей
Ліричний танець
Співає Лілія Капатинська та Ігор Саїнчук
Вокальний дует, керівник Ю.Гайдей
Вокальне тріо, керівник Марін Урсакій
Соліст І.Саїнчук, керівник Ю.Гайдей
Агітбригада, керівник Н.Урсакій
ВІА, керівник М.Урсакій
Ветерани художньої самодіяльності на телебаченні м. Чернівці
Тріо балалайників
Зустріч з ветеранами війни
Зустріч з вдовами війни
Проводи на пенсію
Свято першого снопа
Свято останнього снопа
Молодіжна програма “Нумо, хлопці!”
Молодіжна програма “Нумо, дівчата!”
Свято “День праці”
Свято “День Перемоги”
День Незалежності
Завідуюча бібліотекою Урсакій Анжела Миколаївна.
Завідуюча бібліотекою Урсакій Анжела Миколаївна працює у бібліотеці з 1988 року і по цей день.
Приміщення бібліотеки – 2 кімнати. Фонд бібліотеки 7500 книг, для дітей – 2000. Книговидача складає 16000 книг, для дітей – 8000. Бібліотека обслуговує всього 700 читачів, з них дітей 160, юнацтва – 140.
В бібліотеці оформлені книжкові виставки, перегляди літератури, відкриті полиці за назвами “Єдина Україна”, “Мій рідний край – Буковина”, “Вивчаємо українську мову”, “Екологія – зона тривоги” та інші.
У 1973 році було збудоване сучасне приміщення школи. У 1973 році Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів реорганізована у Загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
В школі навчається 187 учнів.
Мова навчання – румунська.
Працюють 28 педагогічних працівників, у тому числі 4 вчителя-методиста, 7 – вищої категорії, 1 вчитель – І категорії, 4 – ІІІ категорії, решта – спеціалісти.
За період існування старшу школу закінчили 360 учнів, з них нагороджено золотою медаллю 18 учнів, срібною медаллю – 22 учня.
З 1990 року в приміщенні школи працює філіал дитячої музичної школи.
Набір - dnepr